Hakkımızda

GÜNEYDOĞU CAM SANAYİ VE TİCARET A.Ş.

 

Güneydoğu Cam 1968 yılında Gaziantep’te cam sektöründe çalışmalarına başlamıştır. Perakende camcı olarak açılan Güneydoğu Cam kısa süre içerisinde gelişerek 1974 yılında Türkiye Şişe ve Cam Fabrikaları’nın yetkili bayiliğini alarak güneydoğu ve doğu bölgelerinde güçlü bir bayi haline gelmiştir. İlerleyen yıllar içerisinde ilklere imza atarak günümüze kadar başarı ile gelmiştir. Firmamız uzun yıllardan beri Şişecam bayileri arasında en yüksek ciro yapanlar içerisinde olmayı alışkanlık haline getirmiştir. Şişecam’dan bu çalışmalarından dolayı birçok defa gururla plaketler almaya hak kazanmıştır.

Her zaman her şeyin en iyisini yapmayı planlayan şirketimiz 1990 yılında dünyanın en iyi makinesi olan Peter Lisec ısıcam hattını alarak üretime başlamıştır. Bugüne kadar yaklaşık 5.000.000 m2 ısıcam en kaliteli şekilde üretilerek Türkiye’nin her köşesinde montajı yapılmıştır. 2010 yılında ise Best Makine’den full otomatik ısıcam hattı alınarak hem kapasite artırılmış hem de daha kaliteli ve çeşitli nitelikteki ısıcam üretimi devam etmektedir. Son zamanlarda kullanılan kaplamalı camlarla ürettiğimiz Isıcam ile yakıt tasarrufundan maksimum kazanç elde edilmektedir. Araştırma şirketlerinin yaptığı çalışmalar neticesinde , ülkemizde şu anda kullanılan camların tamamı kaplamalı Isıcam ile değiştirilmesi sonucunda, yılda 3,5 milyar $ enerji tasarrufu sağlanabilecektir. Enerjide dışa bağlı bir ülke olduğumuz düşünüldüğünde bu kazanç Ülkemiz için çok büyük bir kazanç olacaktır.

Firmamız 1994 yılında Gaziantep’te Peter Lisec Jumbo cam kesim hattını, 2005 yılında ise Bottero Jumbo cam ve lamine cam kesim hattını bünyesine katarak sektörün ihtiyacına yönelik, cam sanayisi ve cam işlemesinde kullanılmak üzere her boyutta, kalınlıkta ve nitelikte camı son derece titizlikle keserek hizmet vermektedir.

Şirketimizde cam işleme makineleri 1998 yılından itibaren çalışmaya başlamış ve her geçen gün yeni makineler eklenerek cam işlemede olması gereken tüm işlemleri yapabilen makine parkurunun tamamı Bavelloni cam işleme makineleri ile sağlanmıştır.

2009 yılında cam Temperleme ve Lamine cam üretimi (eva) için gerekli makine ve teçhizatları da bünyesine katan firmamızda , dünyada cam üretim ve satışında  teknolojinin gelmiş olduğu bütün yenilikler kullanılmaktadır.

Bunların yanında, kendi araçlarımız ile Türkiye’nin dört köşesine en hızlı ve kaliteli hizmeti götürmek için lojistik departmanımız kurulmuştur.

Hedefimiz; Sektörümüzde her zaman en iyi yerlerde olmak ve bunun için gerekli bütün teknolojik yenilikleri yakalamak, sektörümüzde bulunanların bize duymuş olduğu güveni korumak ve bunun bilinci ile yolumuza devam etmektir.

Bugünlere gelmemizde bizi yalnız bırakmayan sayın müşterilerimize ve sektörümüzde bulunan bütün kurum ve kuruluşlara teşekkürlerimizi sunarız.